cropped-strilky-kopiya.png

ЯКІ ТАЄМНИЦІ ПРИХОВУЄ ГАЛІВКА?

image_pdfimage_print

Екскурсія до музею Івана Платка

Мандруючи музеями Стрілківської громади, ми опиняємось у невеличкому мальовничому селі Галівка, високо в горах, неподалік від села Мшанець.

В одній з хатин цього села розташований етнографічний мінімузей, яким опікується художник, екозахисник, поціновувач старовини Іван Платок. Йому вдалося зібрати дуже цікаву і вже чималу колекцію різноманітних речей, одягу та предметів побуту, якими колись користувались наші предки. Під час екскурсії відвідувачам цікаво було дізнатись, для чого і як саме вживались в побуті ті чи інші речі.

Серед експонатів трапляються й військові шоломи та ножі часів Другої світової війни, які пан Іван сам знаходив у лісах навколо села, адже в тій місцевості проходив фронт та велися запеклі бої.

Історія цього краю цікава тим, що саме з цих земель Іван Довбуш ( рідний брат Олекси Довбуша) зі своїми загонами опришків здійснював походи на польські маєтки. Земля тут досі зберігає багато артефактів, які притаманні гуцульщині – свистки, хрестики, різноманітні сувеніри, бо саме цією місцевістю проходив торгівельний шлях.

Коли музей було засновано, люди дізналися, що пан Іван збирає історичні речі і просто віддавали йому, що у кого було. Так з часом експозиція поповнилася цікавими історичними артефактами. Як каже сам власник, музей присвячений тим людям, які вміли робити руками, не ледарювали та не пиячили.

Допомагає пану Івану опікуватись музеєм його мама Любов Григорівна. Вона гостинно пригощає відвідувачів духмяним м’ятним чаєм та запашним яблучним пирогом.

Тож влітку ви можете в будь-який час завітати до села Галівка та відвідати музей, помилуватись Карпатськими Бескидами та скуштувати меду з місцевої пасіки.

Коли забажаєте відвідати це чудове місце, телефонуйте на «Мшанецькі Колиби» +380673944821, щоб замовити екскурсію. Вас з радістю будуть чекати, а пан Іван із задоволенням проведе екскурсію музеєм.

Мирон Ільченко,Вікторія Грицишин, кореспонденти “СТРІЛКИ online” https://t.me/strilkyonline/650

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.