cropped-strilky-kopiya.png

Команда Стрілківської громади знає як змінювати поведінку людей за допомогою комунікації

«Та що ти, дитинко ніц не їси? Поглянь на себе – яке худе! Лиця на тобі нема!», – чи знайома вам така ситуація? J Так може мама/бабця/цьоця праві, і вага у вас дійсно замала? Або ж це прояв поширеного стереотипу про те, як має виглядати «здорова» людина, і насправді маса вашого тіла ідеальна? Знаємо й інші ситуації, коли лікарі соромляться говорити з пацієнтами про їхню надлишкову вагу…

Перевірте свій Індекс маси тіла за посиланням: https://phc.org.ua/news/yak-kontrolyuvati-svoyu-vagu-ta-rozrakhuvati-indeks-masi-tila .

Цей та безліч інших факторів громадського здоров’я команда Стрілківської громади обговорювала під час тренінгу «Як змінювати поведінку людей у громадах за допомогою комунікації?», що проходив у Львові у рамках україно-швейцарського проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні» («Діємо для здоров’я»).

Як змінювати поведінку людей у громадах за допомогою комунікації?

Наш сучасний спосіб життя, навіть у найменших селах, значно відрізняється від того, який був у минулому столітті й раніше. А тому нам слід дуже уважно ставитися до того, що у нашій тарілці, скільки часу ми присвячуємо фізичній активності, ну а про шкоду від паління та вживання алкоголю знають всі.

Отож, скільки солі ви щодня споживаєте? За дослідженнями у день середньостатистичний українець споживає 12,3 г солі, що ВТРИЧІ БІЛЬШЕ норми. Як не дивно, більшу частину ми отримуємо разом з хлібом, тож вартує уважно придивлятися до виробників, та максимально обмежити цю харчову добавку у всіх своїх стравах. Так, спершу буде несмачно (за певний час смакові рецептори «полагодяться»), зате корисно. Приблизно те саме стосується й цукру, який потрібно вживати менше 35 г на добу.

Фізична активність. Спершу приємна новина: якщо ви щодня тяжко фізично працюєте, то можете не хвилюватися за страви, які споживаєте – всі калорії будуть спалені. Однак коли ви офісний працівник – припильнуйте, щоб 150 хв щотижня ви мали фізичної активності, і половину часу – 75 хвилин – викладалися на повну, пітніли.

Як змінювати поведінку людей у громадах за допомогою комунікації?

Якщо індекс маси вашого тіла (дивіться вище на посилання) більший 30 – слід починати з невеликих навантажень і поступово доходити до 300 хв на тиждень.

І пам’ятайте: надмірні навантаження не мають нічого спільного із здоров’ям.

Збалансоване харчування. Це не обов’язково мають бути дорогі заморські продукти, слідкуйте, щоб обов’язково були овочі, бобові, фрукти, цільні злаки, горіхи, насіння, яйця, нежирне м’ясо, риба та молочні і кисломолочні продукти, і чим поменше смаженого, жареного, жирного…

Регулярне харчування – запорука здоров’я. І жодного початку ранку з кави! Зацініть новий день водою з медом 😉

Куріння. Просто факт: від ускладнень, спричинених курінням, щороку в Україні помирає 85 тис. людей (13 тис. з них – від пасивного паління)…

Алкоголь. Скільки можна пити?

Безпечної дози алкоголю не існує!!! Але є доза, яка не вбиває J  На тиждень дозволяється 14 доз (але не за раз!). 1 доза – 10 грам чистого спирту. На кілограм маси тіла – 0,2-0,4 г спирту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.