Список служб (суб’єктів) для постраждалих від домашнього насильства

  • Відділення поліції №1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області (м.Старий Самбір вул.Лева Галицького,41 ) – 102;
  • Центр надання соціальних послуг Стрілківської сільської ради (с.Стрілки вул. Вербицького, 10) – +380971270489;
  • «Служба у справах дітей» Стрілківської сільської ради (с.Стрілки вул. Вербицького, 10) – +380971270489;
  • Відділ надання безоплатної правової допомоги (м.Старий Самбір вул. Лева Галицького, 114) – 0800213103;
  • Старосамбірський районний суд Львівської області (м.Старий Самбір вулиця Шевченка-бічна, 1) – (03238) 2-17-63;



ЧИ БАЧИЛИ ВИ НАЙЦІННІШИЙ ЕКСПОНАТ В МУЗЕЇ СТРІЛКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ?

Стрілківської ліцей радо запрошує всіх бажаючих до музею визвольної боротьби ОУН-УПА.

Він присвячений Героям, які воювали за створення незалежної української держави й містить експонати часів національно-визвольних змагань другої половини XX століття, які засвідчують високий національно-патріотичний дух місцевого населення.

Музей покликаний заохотити небайдужих туристів дізнатися більше про героїчну історію українського народу, а декому допоможе зрозуміти сучасну, трагічну й водночас героїчну добу нашої держави.

Компактна, але дуже цікава експозиція музею розташована в одному невеличкому залі й переносить нас у сорокові-п’ятдесяті роки минулого століття.

Найціннішими експонатами музею є рушниці та гільзи, знайдені на місці боїв воїнів УПА з німцями на горі Діл біля села Недільна; бідон, залитий зверху смальцем, знайдений в селі Буньковичі; буржуйка, знайдена в одному з схронів криївок Українських Повстанців.

Експозиція складається з дев’яти розділів: «Криниця ідей українського націоналізму»; «УВО-ОУН: історія формування та політична діяльність»; «УПА: територіальна і функціональна структура»; «Боротьба УПА»; «Однострій. Нагороди. Озброєння»; «Нескорені в таборах»; «Дивізія «Галичина»; «Наші земляки – герої УПА»; «Нам пора для України жить!».

Щоб потрапити на екскурсію до музею, пишіть на електронну пошту ліцею sckolainternat@gmail.com

*Музей був заснований у 2014 року, а офіційно відкритий за наказом директора департаменту освіти й науки Львівської обласної державної адміністрації у 2016 році.

Вікторія Грицишин, кореспондент «СТРІЛКИ online» https://t.me/strilkyonline/714




КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ У СЕЛІ СТРІЛКИ: СКАРБНИЦЯ МИНУЛОГО НАШОЇ ГРОМАДИ

“Ідея народження музея належить мені. Ще з дитинства це була моя мрія. В моєї бабці була дуже гарна давня кімнатка, в якій було багато стародавніх речей: шлябан, піч та інші речі, зроблені руками дідуся…але, нажаль, втілити цю мрію не вдалося, родинне обійстя вщент згоріло, залишився тільки комин і фундамент,” – розповідає пані Надія Мартич, учитель географії, ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. о. Михайла Вербицького, коли ми зустрічаємось з нею в приміщенні Краєзнавчого музею села Стрілки.

Надія Мартич

Музей було засновано в 1990-х роках. З того часу ним опікується пані Надія, яка натхненно може розповісти про кожен його експонат, кожну дещицю в експозиції. Присвячений музей історії села Стрілки, найдавнішим заняттям наших предків та культурі.

Експонатами в музеї в більшості є знаряддя праці, які свідчать про те, чим займались наші предки: працювали в землі, самі пекли хліб, робили посуд, прали одяг та вишивали, вирощували льон та інше.

Тут можна побачити давні чорнильниці й праски, старовинні годинник та верстат, австрійську черепицю XIX століття, якою був вкритий дах залізничного вокзалу стації Стрілки. А ще – глечики, вишивки, колиску, бронежилет та залишки сучасної ракети, окопні свічки, шаль з Майдану Гідності, прапори України, жорна, терлицю, льон, лампи, колотівцю, ваги, веретено, кофейник, ціп, коромисло, столярський циркуль, масляницю, граблі, кошики.

Відвідувачів-поціновувачів зачарує національний одяг: сардаки, шальованка, вишиванки, спідниця мальованка, маленькі гачі, взуття тощо. Проте найціннішим експонатом є спідниця 150-річної давності.

Окрасою музею є картини, намальовані нашим видатним земляком-односельцем художником Григорієм Пізнаком, зокрема портрет Тараса Шевченка, та герб села Стрілки, вишитий Наталею Мандибурою. На гербі зображено голубий струмінь – річка Дністер, дві стріли, які означають назву села Стрілки, та лисиця. Пані Наталя на початку 1990-х років помістила на вишивку з гербом села ще й герб України.

Жодна розповідь не замінить виражень від відвідин цього чудового місця. Тож не вагайтеся і не зволікайте!

Відвідати музей можна за домовленістю, звернувшись на електронну адресу: StrilkySchool@gmail.com

Пориньте в багату й цікаву історію нашого села!

Катерина Коваль, кореспондент “СТРІЛКИ online” https://t.me/strilkyonline/790




Перлина галицької архітектури в Ясениці-Замковій

Журналісти телеграм-каналу “СТРІЛКИ online” та туристичний гурток “Саламандри” відвідали музей дзвіниці в селі Ясениця Замкова. Це комплекс споруд, унікальність яких полягає в тому, що побудовані вони без жодного цвяху повністю з дерева.

Міні-музей народного побуту знаходиться саме у триярусній дзвіниці – пам’ятці галицької архітектури. У музеї представлені старовинні речі побутового вжитку, інструменти та приладдя, без яких не можна було уявити побут людей в ті часи.

Унікальність дзвіниці полягає в тому, що споруджена вона була ще у 1767-1779 роках у селі Ісаї і перенесена до села Ясениці-Замкової вже пізніше, у ХХ сторіччі. То була дуже кропітка робота, і на дереві можна побачити спеціальні відмітки, якими маркували колоди щоб потім правильно зібрати всі три яруси церкви.

На другому ярусі дзвіниці знаходиться каплиця Покрову Пресвятої Богородиці, де теж багато старовинних речей, образів та церковного приладдя. Третій ярус з арочними отворами саме і є дзвіниця, з якої відкривається дуже гарний краєвид.

На третьому поверсі – великий дзвін, у який дзвонили під час небезпеки, а за теперішнього часу в нього дзвонять, коли хтось одружується або помирає.

Цікаво, що під час вінчання молодята взували дерев’яні чоботи, а над їхніми головами тримали корони. Зараз їх можна побачити в експозиції музею.

Приїжджайте до цього унікального храму, пориньте у чарівну красу давнини!

Мирон Ільченко, кореспондент «СТРІЛКИ online» https://t.me/strilkyonline/604




ЧОМУ ВЕЖА НА ГОРІ ДІЛ Є ВЕЖОЮ ПАМ’ЯТІ?

Вежа Пам’яті на горі Діл – найвища дерев’яна вежа України, яка знаходиться в селі Недільна. Її увінчує хрест, розташований на висоті 907 метрів над рівнем моря. Вежа встановлена над братською могилою бійців ОУН-УПА, які загинули в бою із гітлерівцями у 1943 році. На горі Діл в роки Другої світової війни діяла підстаршинська школа УПА. В одному з боїв з німецьким військовим підрозділом загинуло 43 повстанці, саме тому висота вежі складає символічні 43 метри.

Львівський архітектор Олесь Дзиндра розробив проєкт унікальної дерев’яної споруди. Перші роботи на горі Діл розпочались у 2009 році.

27 серпня 2017 року відкрили та освятили Вежу Пам’яті — унікальну дерев’яну дзвіницю, аналогів якій немає в Україні та поза її межами. Творці архітектурної пам’ятки вірять, що вона стоятиме до того часу, допоки наш народ пам’ятатиме і шануватиме своїх Героїв, і дзвоном закликатиме не одне покоління пом’янути тих, хто загинув за свободу України.

Піднявшись на оглядовий майданчик вежі, кожен може вдарити в дзвони пам‘яті, віддаючи шану полеглим Героям УПА та теперішнім Героям незалежної України, які кожного дня гинуть, захищаючи нашу державу. Це можливість насолоджуватися красою карпатської природи – мирного неба, спокоєм лісової тиші, співом пташок.

Олена Соджак, кореспондент

«СТРІЛКИ online» https://t.me/strilkyonline/537




Потреби жінок Стрілківської громади обговорили на круглому столі

Важливі потреби та проблемні питання вразливої групи жінок, як вимушених переселенок (внутрішньо переміщених), так і місцевих мешканок Стрілківської громади обговорили учасниці круглого столу, що відбувся на минулому тижні в Стрілках.

Крім жінок-переселенок, які мешкають у населених пунктах Стрілківської громади, в заході взяли участь в.о.директора Комунального некомерційного підприємства “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Стрілківської сільської ради Перуцька Яна Миколаївна, Директор центру надання соціальних послуг Дика Галина Зіновіївна, фахівець ЦР Дністрянська Галина Іванівна, соціальний працівник Цекот Лілія Петрівна, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Голубко Тетяна Володимирівна, проєктний менеджер Гром Наталя.

Організатори круглого столу – представниці громадської організації «Жіночі перспективи» координаторка проєкту Олена Кальбус, Надія Костіна, координаторка ГО в Стрілківській ТГ Людмила Кардаш – презентували учасницям заходу проєкт «Адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок у м. Львові та області» та результати опитування, проведеного в рамках проєкту серед жительок сіл, що входять до громади, щодо їхніх потреб у громаді. В комфортній довірливій робочій атмосфері жінки проаналізували матеріали, висловили багато цікавих думок, ініціатив, виявили ресурси і окреслили алгоритми рішень, обговорили спільний план дій.

Окремо вдячні власнику Ресторанно-відпочинкового комплексу Стрілецький замок за використання приміщення.

Вікторія Лукашова, ВПО, учасниця КС у Стілківській ТГ




У Стрілківській громаді харчується 80 відсотків учнів

Виконавчим комітетом прийнято рішення для забезпечення одноразовим гарячим харчуванням у закладах освіти:

  • ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім.о. М. Вербицького с.Стрілки;
  • ЗЗСО І-ІІІ ст. – ліцей с.Стрілки;
  • ЗЗСО І-ІІ ст. с.Топільниця;
  • ЗЗСО І-ІІІ ст. с.Тур’є;
  • ОЗЗСО І-ІІІ ст. с.Головецько;
  • ЗЗСО І-ІІ ст. с.Верхній Лужок;
  • ЗДО «Ромашка» с.Верхній Лужок;
  • ЗДО «Сонечко» с.Стрілки;

Для організації харчування збільшили кількість платних послуг з харчування, започаткували аутсорсинг та закупили обладнання для їдалень.

На базі Стрілківського ліцею організовано харчування в інших закладах освіти із застосуванням аутсорсингу (віддалені працівники ліцею працюють в інших школах).

“Фактично це пілотний проект, коли одна школа надає послуги з харчування іншим школам.

Плануємо, щоб 100 відсотків дітей харчувалося у школах, але для цього потрібно використовувати доставляння харчування, яке потребує транспортного засобу” –

Микола Дрозд

Вартість одноразового гарячого харчування становить не більше 40,00 грн.

Харчування дітей, які не підлягають безоплатному харчуванню, здійснюється за придбаними талонами на харчування.

Безоплатне харчування (за  кошти з місцевого бюджету) встановлено для:

  • дітей-сиріт;
  • дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • дітей з особливими освітніми потребами;
  • дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
  • дітей з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • учнів 1-4 класів закладів освіти до завершення 2022 року.

Харчування відіграє важливу роль в питанні повноцінного розвитку школярів. Воно не тільки сприяє загальному зміцненню організму дітей, але впливає на їхню працездатність і успішність, вберігає дитину від численних хвороб, робить її бадьорішою і уважнішою.

Тому з місцевого бюджету виділено 1 млн гривень, щоб якісно надавалися освітні послуги.




У Стрілках встановлено зупинку поїзда Київ-Чоп

Відповідно до розпорядження залізниці ЦЗЛ No170 від 13.06.2022 року з метою покращення обслуговування пасажирів встановлюється зупинка по станції Стрілки поїзду No53/60 Київ-Чоп в обох напрямках.

Новий розклад руху пасажирського поїзда діятиме із 30 червня 2022 року. На станцію Стрілки поїзд відправленням з Києва прибуватиме 08:10-08:12 год, а з відправленням із Чопа о 18:25-18:27.

Нагадуємо, що 10 лютого 2022 року Стрілківська сільська рада прийняла рішення No646 «Про звернення депутатів Стрілківської сільської ради до філії «Пасажирська компанія» АТ «Українська залізниця» щодо забезпечення зупинки поїзда Київ – Чоп та Чоп – Київ в селі Стрілки».


Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Завантажити [25.81 KB]


Голова громади та депутатський корпус сільської ради щиро вдячні філії «Пасажирська компанія» АТ «Українська залізниця» за співпрацю та зручне транспортне сполучення для мешканців Стрілківської територіальної громади.




Через прогалини у законодавстві дофінансовуємо первинну медицину

Нагадуємо, що 14 лютого 2022 року Центр первинної медико-санітарної допомоги Стрілківської сільської ради отримав ліцензію на медичну практику та лікарі розпочали підписувати декларації із пацієнтами.

Жителі нашої громади проявили патріотичне ставлення до Стрілківської територіальної громади та переуклали декларації із сімейними лікарями Стрілківського КНП. Ми планували збільшити штатну чисельність підприємства, а особливо фельдшерів у населених пунктах. Але вже 24 лютого 2022 року запроваджено воєнний стан через повномасштабну військову агресію Російської Федерації проти України.

Через це, Уряд 25 лютого 2022 року прийняв зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. No 410 і від 29 грудня 2021 р. No 1440” і фінансування медичних закладів в умовах воєнного стану здійснюється з кількістю підписаних декларацій станом на 1 березня 2022 року.

 Через прогалини у законодавстві дофінансовуємо первинну медицину

Лікарі протягом 14 лютого по 01 березня 2022 року підписали недостатню кількість декларацій із пацієнтами і виникла заборгованість по заробітній платі – 2 215000 гривень для медичного персоналу (витрати на заробітну плату медичному персоналу на один місяць необхідно 330 000 грн, з них 108500 грн НСЗУ виплачує кошти за підписані декларації, а ще 221500 грн кожного місяця змушені дофінансовувати з місцевого бюджету). Простими словами, уряд не врахував, що є новостворені підприємства, які отримали ліцензію на медичну практику перед воєнним станом.

На даний час підписано 6483 декларації із пацієнтами і цього б вистачало на заробітну плату працівникам, але через прогалини у законодавстві дофінансовуємо з власних доходів.

Інформація КНП «ЦПМСД» Стрілківської сільської ради щодо кількості укладених декларацій по населених пунктах, станом на 02.06.2022року:

Назва населеного пункту    Кількість    укладених         декларацій Кількість населення, яке проживає на даній території
с.Стрілки 1079 2343
с.Топільниця 960 1464
с. Верхній Лужок 598 1346
с.Головецько 608   1058
с.Ясениця-Замкова 569      1268
с.Тур’є 421 1225
с. Лопушанка-Хомина 304 492
с.Тисовиця 333 579
с.Бусовисько 272 1084
с.Ріп’яна 199 633
с.Смеречка 129 274
с.Грозьово 123 607
с.Дністрик 112 314
с.Волосянка 105 323
с. Недільна 87 188
с.Бабино 69 455
с.Виців 32 77
с.Мшанець 86 294
с.Гвоздець 29 94
с.Плоске 38 144
с.Галівка 20 98
інші 310  
  Разом 6483



За несвоєчасну оплату за вивіз сміття буде штраф

31 травня 2022 року на 20 позачерговій сесії депутати затвердили Правила благоустрою території  населених пунктів Стрілківської сільської ради.

Правила благоустрою території  населених пунктів Стрілківської сільської ради є нормативно-правовим актом, який встановлює порядок благоустрою та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів громади та  визначають правові, економічні, еколо­гічні, соціальні та організаційні засади благоустрою громади, що спрямовані на створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, збереження та охорону навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Рішення органів місцевого самовря­дування щодо благоустрою є обов’язковим для виконання  підприємствами, установами, організаціями та гро­мадянами, які проживають в межах населених пунктів Стрілківської сільської ради.

Підприємства, організації, установи та громадяни зобов’язані:

– у встановленому порядку укладати договори з комунальним підприємством  Стрілківської сільської ради або з іншими спеціалізованими підпри­ємствами та організаціями щодо вивезення твердих побутових відходів та своєчасно сплачувати за отримані послуги;

–      забезпечувати чистоту земельних ділянок, які знаходяться у власності або користуванні, а також прилеглих територій і територій, закріплених згідно з договором.

За недотримання правил благоустрою буде штраф. Накладання штрафів на посадових осіб та громадян провадиться адмінкомісією  або виконавчим комітетом сільської ради за протоколами, складеними посадовими особами, уповноваженими на їх складання виконавчим комітетом сільської ради.

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб та підприємців  – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

З Правилами благоустрою території населених пунктів Стрілківської сільської ради можна ознайомитися на офіційному сайті сільської ради.

Крім цього ще затвердили програму для боротьби з борщівником Сосновського на території Стрілківської територіальної громади. З місцевого бюджету виділили 50 тисяч гривень для косіння борщівника Сосновського на комунальних земельних ділянках та пайових землях, які не розподілені між власниками земельних часток (паїв).

Чистота та порядок в нашій громаді залежить від кожного з нас, зробимо наші населені пункти чистими та привабливими!